Start

Medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozdane!

Medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozdane!

Szklarska Poręba 2022
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Szklarskiej Porębie dobiegły końca!Rozegrane zostały turnieje w grze klasycznej, szybkiej i błyskawicznej.W tym roku potrójne tytuły zdobyli: Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie), Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów) oraz Klaudia Zaborniak (LKS Unia Horyniec-Zdrój).Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom, trenerom, opiekunom, organizatorom, sponsorowi firmie CC Games oraz fotografowi Fotografia Leszno | Wielkopolskie | Photo4u2 Adrian Franek! Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia Mistrzostw  w naszej  galerii zdjęćKlasyfikację medalową wygrał klub MUKS Libero Basznia Dolna zdobywając 17 medali. Poniżej lista Medalistów w każdej kategorii wiekowej: Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 10 GRA KLASYCZNA 1 Gancarz, Marika SGU Czarni Oleszyce 2 Gancarz, Oliwia SGU Czarni Oleszyce 3 Kurak, Kinga SGU Czarni Oleszyce GRA SZYBKA 1 Gancarz, Oliwia SGU Czarni Oleszyce 2 Dobiała, Katarzyna UKS Roszada Lipno 3 Warzywoda, Maja UKS…
Read More
Rozpoczęliśmy walkę o medale

Rozpoczęliśmy walkę o medale

Szklarska Poręba 2022
W środę o godzinie 7:45 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski. 113 zawodników reprezentujących 16 klubów dzielnie walczy o każdy punkt w Mistrzostwach Polski Juniorów. Przed nami dziewięć długich rund. Tempo gry: 90 min na zawodnika. Zwycięzców poznamy już w najbliższy piątek. Zachęcamy wszystkich do kibicowania zawodnikom, śledzenia wyników oraz do obejrzenia galerii zdjęć.
Read More
Mistrzostwa Polski Juniorów wyłonią uczestników Programu Szkolenia PZWarc

Mistrzostwa Polski Juniorów wyłonią uczestników Programu Szkolenia PZWarc

Szklarska Poręba 2022
Zawodnicy mają o co grać. Ten najważniejszy juniorski turniej roku wyłoni Kadrę Polski na nadchodzące Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Turcji. Ponadto zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych dostaną powołanie do Programu Szkolenia Polskiego Związku Warcabowego. Program Szkolenia PZWarc to program regularnych, cotygodniowych treningów dla członków Kadry Polski realizowany z podziałem na grupy wiekowe. Program został przygotowany przez PZWarc, a finansowany jest w całości przez firmę Chess & Checkers Games, Partnera Polskiego Związku Warcabowego. Szczegóły można znaleźć na stronie PZWarc.
Read More
Medale Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 100-polowych rozdane

Medale Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 100-polowych rozdane

Dąbki 2021
To już koniec! 😌 Dzisiaj przed godziną 12 zakończyła się ostatnia partia Mistrzostw Polski Juniorów 2021! Pięciodniowe zmagania zakończył turniej w grze błyskawicznej. Łącznie w turniejach w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej wzięło udział 123 zawodników, a najlepszych zawodników udekorowano 90 medalami i pucharami. W tym roku potrójne tytuły zdobyli Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze) w kategorii juniorek do lat 13 i Sebastian Wieczorek (OKS Sokół Wrocław) w kategorii juniorów do lat 19. Dąbki jak zwykle przyjęły ciepło warcabistów, pogoda dopisała, a przyjacielska atmosfera i wysoki poziom sportowy sprawiły, że turniej na pewno zostanie na długo zapamiętany 🙂 Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom, trenerom i opiekunom 🙂 Do zobaczenia za rok!
Read More
Mistrzów Polski w grze klasycznej już znamy! Dziś i jutro szybsze tempo.

Mistrzów Polski w grze klasycznej już znamy! Dziś i jutro szybsze tempo.

Dąbki 2021
109 zawodników rywalizowało o tytuły najlepszych polskich juniorów i juniorek w warcabach 100-polowych w grze klasycznej. Wczoraj po zaciętej trzydniowej rywalizacji poznaliśmy Mistrzów i Mistrzynie! Dziś zmieniamy tempo gry i gramy w warcaby szybkie. Dzieje się dużo, ale wszyscy tęsknili za taką sportową rywalizacją ;) Wieczorem wręczenie nagród najlepszym warcabistom w grze klasycznej i aktywnej, a jutro na pożegnanie blitz. [gallery link="file" ids="1256,1261,1260,1259,1258,1257"]
Read More
Rozpoczynamy 38. Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych

Rozpoczynamy 38. Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych

Dąbki 2021
Już dziś na 6 dni Dąbki stają się warcabową stolicą Polski. Najlepsi polscy młodzi warcabiści rozpoczynają 38. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych. Turniej zaczynamy tradycyjnie odprawą techniczną z udziałem kierowników drużyn, a jutro rano pierwsza runda długo wyczekiwanego turnieju. Zawodnicy będą walczyli o tytuły Mistrzów i Mistrzyń Polski w kategoriach do lat 10, 13, 16, 19 i 23. W piątek poznamy najlepszych juniorów w grze klasycznej, w sobotę w grze szybkiej a w niedzielę w grze błyskawicznej. Przed nami wiele emocji! Młodym warcabistom życzymy samych pięknych partii, znalezienia wszystkich możliwych kombinacji i oczywiście satysfakcjonujących wyników końcowych. Powodzenia!
Read More
Wszystko co miłe… Do zobaczenia za rok!

Wszystko co miłe… Do zobaczenia za rok!

Szklarska Poręba 2019
Były radość i euforia. Były rozczarowania i łzy goryczy. Były chwile zwątpienia. Były plany i mocne postanowienia. Teraz pora na odpoczynek, już niebawem kaledarz warcabowy postawi przed zawodnikami nowe wyzwania. Spotkamy się za rok - będzie okazja do rewanżu, a Mistrzowie 2019 podejmą próbę obrony zdobytych tytułów. Do zobaczenia!
Read More